Бібліотека ліцею - учасниця проєкту "Здорові бібліотеки"


Уже з перших зустрічей команда проєкту налаштувала на роботу, на позитив, запевнила,  що бібліотеки можуть зробити жителів громади здоровішими, вони  здатні допомогти людям піклуватися про своє здоров’я і не помирати передчасно.

Завдання шкільних бібліотек –  інформувати здобувачів освіти про важливість збереження свого здоров’я шляхом популяризації літератури з медицини, екології, спорту, здорового харчування та профілактики захворювань. Впливати на емоційний, психічний стан учнів, запобігати шкідливим звичкам. Організовувати зустрічі з лікарями, психологами, літераторами.

Отож протягом 2023 року бібліотека  активізувала роботу в цьому напрямку.

 Флешмоб для 10-х. Крім того що десятикласники добре навчаються, люблять читати цікаві книги, вони мають  бажання вдосконалювати себе, відпочивати із задоволенням. Фізична активність дозволяє їм зберегти здоров’я, гарне тіло і  відмінний душевний стан.

https://drive.google.com/file/d/1UCA0JfjVDKCk0WmHkVGlaS0pScRwEGW7/view?usp=drive_link

3.Інтерактивний захід «Жива книга»  «Ми обираємо здоров’я.  Підлітки мали змогу в режимі бесіди та діалогу  поспілкуватися з  непересічними людьми. Такий формат заходу дозволив отримати відповіді на всі питання від Книг-персон, які своїми відвертими, щирими, професійними сторінками-відповідями надихнули їх берегти своє здоров’я, правильно харчуватися ,займатися спортом, не набувати шкідливих звичок,  бо це є запорука їх успіх у в майбутньому.

Книга-персона : лікар-дієтолог , консультант Наталія  Ківа

Книга-персона: завідувач амбулаторним відділенням №3 "Полтавського обласного центру  терапії залежностей Антон Смагін

Книга-персона: президент федерації греко-римської боротьби міста Лубни, майстер спорту тренер-викладач ДЮСШ Роман Смірнов

Книга-персона медсестра ліцею,  вчитель  предмету "Захист України" Вікторія Пацула

4.
Регіональна зустріч з бібліотекарями учасницями проєкту  з Львівської, Запорізької, Дніпропетровської, Полтавської областей та організаторами проєкту під час  проведення  «Фестивалю здоров’я в м. Лубни»

зустріч в парку ім. Донченка

Зустріч з письменницею, біологинею Даркою Озерною.

5. Інтерактивний захід «Подбай про своє психічне здоров’я»  на якому п’ятикласники отримали практичні поради про те як розвантажитися, зняти стрес, позбавитися поганого настрою та отримали казкотерапію.




6. Захід в партнерстві  для учнівського, батьківського, педагогічного колективів Спорт-фест  "Sancity 6 територія здоров'я! Play train? Run - have fun!"

на спортивних локаціях

7.Виставка книг в бібліотеці, отриманих від Благодійного фонду «Бібліотечна країна»  «Здорові книги»


8. Презентація книги Максима Недвиги «Як ми перемогли інсульт» в публічниій бібліотеці Малика з учнями  9В

9.Живі розмови  (Юля Пода)

Завдяки проєкту соціальний педагог Юлія Пода  пройшла навчання 

тренерів методики "Здорові розмови" з експерткою із Великої Британії Зориною  О'Доннелл (Zoryna O'Donnell) та отримала сертифікат


Відвідано  разом з читачами  онлайн :

Зустріч  з  автором та презентацію  книги «Як ми перемогли інсульт» Максимом Недвигою;

Зустріч  з  автором та презентацію  книги   «Про жінок за 50» Наталія Підлісна»

Зустріч  з  автором та презентацію  книги     «Основи ментального здоров’я нації» Тетяною Дугельною

Зустріч з психологинею з травмами і посттравмами у дітей та підлітків з Дафною Шарон-Максімов         «Хібукі терапія».

У 2024 році бібліотека  продовжувала працювати  як "здорова бібліотека".

В лютому відбулася низка заходів

З турботою про ментальне здоров'я четвертокласників проведено інтерактивне заняття "Казка, яка ожила"» з елементами  бібліо  та  арттерапії.

Діти дізналися  про важливість збереження ментального здоров’я,  як  позбутися негативних емоцій, зняти хвилювання,   мати впевненість у собі. 

     Проводили заняття  працівники психологічної служби Юлія Пода,  Катерина Когут та  бібліотекар Наталія Панченко. Під час бібліотерапії  ожила казка англійського письменника Девіда Маккі  «Елмер», яка навчає доброти та толерантності, розуміння, що люди, які відрізняються від  тебе  зовні, не є  гіршими.                                    

 Свої почуття та емоції учні передали  малюючи яскравого,  картатого слоника Елмера.     Атмосферу  затишку допомагав створити собака-обіймака Хібукі, який нещодавно оселився в бібліотеці ліцею. 

Такі заняття допомагають  краще керувати своїми емоціями, настроєм, стимулюють підтримку психічного здоров’я.     Дякуємо  Україно-швейцарському проєкту «Діємо для здоров’я» «Здорові бібліотеки» за надані арттерапевтичні матеріали. 

Бібліотечна інноватика

27 березня  шкільні бібліотекарі  Лубенської громади  познайомились з роботою бібліотеки Академічного ліцею  «Європейський» – учасниці Україно-швейцарського проєкту «Охорона здоров’я та профілактика захворювань через бібліотеки та літературу»».

 Під час зустрічі  завідуюча бібліотекою Наталія Панченко   розповіла про інноваційні методи , які використовує  при популяризації здорового способу життя. Це  квести,  бесіди, зустрічі з  лікарем, дієтологом, психологом під час "Живої книги", флешмоб, спортивний фестиваль, бібліотерапія та  арттерапія, які проводяться в партнерстві з учителями фізвиховання та  психологічною службою ліцею. 

     Також  зробила огляд «Здорових книг» ,  подарованих  БФ «Бібліотечна країна». Учасниці зацікавилися  матеріалами для арттерапії. Це  пазл-сортери для вивчення анатомії людини, картина  за номерами, пастелі. Особливу зацікавленість викликав собака-обіймака Хібукі  та методика лікування травм, запропонована психотерапевткою з Ізраіїлю  Дафною Шарон-Максимов .

     Спортивний інвентар, наданий і від проєкту, став у пригоді для  фізкультхвилинки. На зібранні тренерами були Марія Ляхова та Аміна Маркарян, 8 В клас.

Практичний психолог  Катерина Когут використовували  релакційні хвилинки, арттерапевтичні вправи, які допомогли учасникам подбати про своє ментальне здоров'я.

     Дякую організаторам  проєкту  за можливість працювати  по-новому!

     Листопад 2024

Учасниками терапевтичного заняття  в бібліотеці Академічного ліцею «Європейський» стали учні 4-Б класу (класний керівник Олена Павлова)

Бібліотекар Наталія Панченко на занятті розповіла історію собаки-обіймаки Хібукі, показала кілька практик поводження з терапевтичною іграшкою. Діти активізували  свої уміння, вони власноруч виготовили  з кольорового паперу            « друзів для  Хібукі». 

Психолог Катерина Когут наголосила, що спілкування та піклування про когось надає змогу дитині стати більш стабільною та відкритою.  Тож дівчатка та хлопчики розповіли про свої вподобання, захоплення, вчились говорити один одному  компліменти. Діти  радо обіймали  м’яку іграшку .  

                                         

      


        Дякуємо організаторам проєкту «Охорона здоров’я через бібліотеки та літературу» за надану терапевтичну іграшку та проведене навчання.

   2025 рік  робота в проєкті "Здорові бібліотеки" продовжується

З метою виховання  ціннісного ставлення до власного здоров’я та бажання дбати про нього з дитинства для учнів 3 В  класу (класний керівник А.В. Грибань)  бібліотекою ліцею та психологічною службою   була  влаштована   інтелектуальна гра «Здоров’я дітей – здоров’я нації», під час якої  діти  розширили знання  про  здоровий  спосіб життя. 

Третьокласники залюбки працювали в командах ,  виявляючи взаємодопомогу та співпереживання. 


Вони вправно розгадували загадки та продовжували прислів’я. Корисними була фізкультхвилинка з фітболами та гімнастичними паличками. Гарний настрій та позитивні емоції- запорука доброго здоров’я!

                     



 Дякуємо організаторам Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я», «Здорові бібліотеки»  за  ініціативу надані матеріали.

Немає коментарів:

Дописати коментар